Мигово футбол

Фонд “Я майбутнє України” створив у селі Мигове справжню футбольну школу

“Сьогодні на полі ФК Мигове!” – не чули такого? Скоро почуєте! У селі Мигове Чернівецької області з’явилась власна дитяча футбольна команда “Юніор”. Фінансування для неї знайшов благодійний фонд “Я майбутнє України”, аби розпочати спецпроект позашкільного розвитку для сільських дітей.

“Як свідчать дослідження, найефективнішим методом протидії підлітковій злочинності, алкоголізму та наркоманії – є зайнятість підлітків. Діти, які активно включені у позашкільну діяльність, значно рідше потрапляють у неприємності, бо їх природний потяг до активності та дослідження світу скерований у здорове русло. Та, на жаль, у сільських дітей значно менші можливості у цьому напрямку. Не у всіх селах є музичні та художні школи, спортивні секції чи аматорські театри. Світова історія знає чимало талантів, які виросли у бідних сім’ях. Ми хочемо дати шанс і українським сільським дітям розкрити свої таланти, та досягти висот у дорослому житти. А для цього треба розпочати вже зараз!”, – розповіла керівник фонду Марта Левченко.

Як завжди, цю ідею фонду подало саме життя. Вже 10 разів у селі Мигове проходив фестиваль “Буковинська мрія”, на якому благодійники виконували мрії дітей сиріт. Під час організації свята цього року команда фонду познайомилась із трьома братами з бідної родини. Вони також поділилися своєю мрією – стати всесвітньо відомими футболістами. І в селі, навіть, була команда. Заснував її Олексій Марчук. Та коштів на її утримання не було. Але мрії ж мають справджуватися! Так з’явилась ідея відкрити у селі футбольну школу.

Зараз у команді відкрито три вікових групи для тренувань. Потрапити у школу можуть діти з 4 до 15 років із сіл Мигове, Лукавці та Берегомет. На зайняття вже записалося 90 дітей, їх тренуватимуть три тренери. Завдяки допомозі фонду команда повністю оснащена – куплені м’ячі, рукавиці, форма та все необхідне.

Команда вже активно тренується, проводить товариські матчі із команда із інших сел та міст, і приймає участь у змаганнях ЧМ ДЮФЛ.

Відкриття саме цієї команди породило ідею провести конкурс проектів позашкільного розвитку для сільських дітей, який нещодавно проголосив наш фонд.  Нагадаємо, що проекти-переможці отримають повне фінансування, та отримають шанс змінити життя дітей у своїй громаді.