Результати конкурсу проєктів для розвитку талантів дітей з сільської місцевості

А в нас для вас цікаві новини, яких хтось чекав вже давно!

Минулої осені ми оголосили старт нашого нового проєкту Розвиток.ЮА – конкурсу сільських ініціатив дозвілля та додаткового навчання для дітей. Переможці конкурсу проєктів отримають фінансування своєї ініціативи та забезпечення усім необхідним. Першим таки проєктом стала футбольна школа у селі Мигово, яку ми підтримали. 

Наше оголошення про старт конкурсу відразу отримало величезний відгук. Ми отримали 263 заявки на конкурс з усіх куточків України! Було надзвичайно складно серед них усіх обрати саме ті проєкти, які обов’язково треба підтримати.

Отже, вітайте наших переможців! 

1.Художній гурток “Я розмалюю світ своїми фарбами” сіл Антонівка, Глинянка та Широке Вінницької області. 

Минулого року були закрита школа, у яку ходили діти цих трьох сіл. Тепер вони навчаються у містечку за 11 кілометрів від дому, тому відвідувати гуртки їм стало напрочуд складно. Створення ж художнього гуртка дало б можливість 20 дітям віком від 5 до 16 років урізноманітнити власне дозвілля. 

“Творчість, зокрема живопис, малюнок і дизайн, досить сильно впливають на світогляд людини і на її сміливість бути собою. Самовираження – це природнє прагнення кожної сучасної дитини. А в селах не завжди є можливість отримати навички, знання та художні техніки. Сільські діти не мають можливості творчо розвиватися, дуже мало дітей зможуть пронести свій талант і реалізувати його в дорослому віці, без підтримки педагога з професійною художньою освітою. На уроках малювання ми будемо працювати в напряму декоративно-прикладне мистецтво, малюнок, живопис, прикладний дизайн. Я хотіла би дати своїм підопічним також знання з історії мистецтв та ілюстрації. Також я планую проводити виставки гуртківців та брати участь у обласних і не тільки конкурсах” – ось що написала у своєму листі до фонду майбутня керівниця художнього гуртка Вікторія Гвоздецька.

2.“Веселі передзвони” село Шахтарське Донецької області

Навіть не треба пояснювати, яка важлива сьогодні ініціатива по збереженню і розвитку українських традицій на Донбасі. Музикальний гурток “Веселі передзвони” планує прищипити любов до народної музики молодшим школярам. Також оновлення гуртку дасть можливість розвиватися усім гурткам, які діють на базі місцевого сільського клубу. Діти використовуватимуть найрізноманітніші інструменти – ксилофон, ложки, маркаси, сопілки, бубенці, дзвіночки та трикутники.

3.Футбол на колишньому сміттєзвалищі у селищі Компаніївка Кіровоградської області

Ми довго вагались щодо цього проєкту, адже першою ініціативою, яку ми підтримал також була футбольна команда. Але команду фонду абсолютно вразила згуртованість місцевої громади, її відданість та екологічна складова проєкту. Громада Компаніївки самостійно розчистила багаторічне сміттєзвалище, вивезла 10 машин сміття, а на звільненій площі влаштувала ірисовий квітник та поле для мініфутболу. З годом там з’явився і невеликий дитячий майданчик, лавочки та ліхтарі. Усе на пожертви громади та меценатів. А дідусь майбутнього місцевого футбольного судді, навіть, виміняв два мішки власної кукурудзи на берізки для узбіччя! Так на місці колишнього сміттєзвалища з’явилось справжнє футбольне поле. Після його відкриття було проведено родиний матч з мініфутболу, де капітаном кожної команди став наймолодший член родини. Переможці цього першого матчу віддали свій подарунковий сертифікат родині із прийомними дітками. Згодом на полі з’явилась розмітка та стяг України, а матчі стали регулярними – відбіркові, чвертьфінальні, полуфінальні, фінал… Загалом участь у іграх взяли 64 людини. “ПЕРЕПОЧИНЬТЕ ВІД КАРТОПЛІ! ПРИХОДЬТЕ НА ФУТБОЛ!” – таке гасло вигадав для себе місцевий “чемпіонат”. 
4.Музичний гурток “Лунай гітаро” село Бугрувате Сумської області

Спільними зусиллями громада села вже організувала різноманітне дозвілля для молодого покоління – діти отримують знання і вміння з туризму, образотворчого мистецтва, хореографії та спорту. Проте, на жаль, не мають доступу до жодної музичної освіти. Найближчий музичний гурток від села у 17 кілометрах! Відвідувати його дітям заважає і брак коштів і незручний графік місцевого транспорту. Та у селі знайшлися люди, які і самі готові були б передавати музчні знання далі. Не вистачило їм тільки інструментів, бо можливості покласти ці витрати на батьків у селі просто немає. Тож ми вирішили забезпечити інструментами!

Ми вітаємо громади, які невдовзі отримають нову можливість для розвитку і дозвілля власних дітей! Адже у сучасному світі без певного рівня освіти знайти собі місце – дуже складно! Як свідчать дослідження, діти, які активно включені у позашкільну діяльність, значно рідше потрапляють у неприємності, чи починають вживати алкоголь або наркотики, бо їх природний потяг до активності та дослідження світу скерований у здорове русло. Та, на жаль, у сільських дітей значно менші можливості у цьому напрямку. Не у всіх селах є музичні та художні школи, спортивні секції чи аматорські театри. А сільські родини рідко мають фінансові можливості оплачувати своїм дітям спеціальні заняття. Тому ми закликаємо усіх меценатів, які так само, як і ми вірять, що у селах живуть обдаровані та талановиті діти, підтримувати наш проєкт РОЗВИТОК.ЮА!